Kategorie
Anketa

Líbí se Vám tento e-shop systém?

Celkem hlasů: 4273
Dotaz na prodejce

Potřebujete poradit?

Nejnovější produkty

Čerpadlo Optima 75

Naše cena: 7390.00 Kč

Úprava pH v bazénu

Úprava pH + a pH -

I v dnešní době většina majitelů bazénů podceňuje úpravu pH. Přitom se jedná o velice důležitý krok pro křišťálovou vodu v bazénu. PH nám ovlivňuje další faktory pro správné fungování bazénové chemie. Správná hodnota pH bazénové vody je mírou vyváženosti kyselé a zásadité. Dobře upravený bazén má mít neutrální pH v rozmezí mezi 6,8 - 7,4

Nízké pH pod 6,8

V případě nízkého pH vzniká koroze kovových částí v některých případech se projeví zreznutí i na nerez komponentech. Tvoří se sloučeniny dusíku a chloru, které dráždí pokožku a oči. Dochází k nadměrnému blednutí barev bazénu a u foliových bazénů ke krabatění folie. Nepříjemný zápach vody.

Vysoké pH nad 7,4

V případě vysokého pH vzniká mléčná voda a zákaly. Dochází ke vzniku vápenatých usazenin na stěnách a dně bazénu které můžou vést k ucpávaní písku ve filtračním zařízení. Vysoké pH zhoršuje působení bazénové chemie obzvlášť působení chloru. Na svědomí má i zvýšenou spotřebu chemie a zápach po chloru.

Závěr : upravit nebo neupravit ph

Převážně bazén pořizujeme pro naše děti, které určitě nechceme vystavovat těmto rizikům. Myslím si že pořízení pH testeru a dva přípravky na pH není tak nákladné. Při koupi bazénu je tato částka zanedbatelná ale pro provoz bazénu velmi důležitá. Nezapomeňte že správné pH šetří váš čas na úpravu vody a výrazně sníží náklady na bazénovou chemii. Hlavně chráníte osoby koupající se v bazénu.